14.06.2023

Які вибрати вхідні двері

Вхідні двері, красиві та міцні, виконують безліч різних функцій: захищають житло від грабіжників, вуличного шуму, пилу та холоду. При перегляді каталогу або відвідуванні виставкового залу, ви звертаєте увагу на естетику оформлення та оздоблення, замислюєтеся, чи підійде вона за стилем та розміром, чи буде надійним захистом для ваших домочадців. Які вибрати вхідні двері в квартиру та у приватний будинок?

Основні засади вибору вхідних дверей

Сучасні стандарти життя значно розмежували вимоги щодо підбору вхідних дверей для звичайної міської квартири та приватного будинку. Мешканцю мегаполісу, що мешкає у висотці з кодовим замком та домофоном, немає необхідності встановлювати броньовані двері або переживати про ефективність її теплоізоляції. А ось естетика дизайну - дуже важливий критерій, який свідчить і про статки господаря квартири, і про його смаки.

Житель приватного будинку, що бажає перетворити його, якщо не на фортецю, то, як мінімум, у надійне житло, куди немає доступу непроханим гостям, зимовому холоду та вуличному шуму, змушений дуже ретельно оцінювати абсолютно всі параметри та характеристики.

Безпека

Безпека вхідних дверей

Сьогодні вітчизняні та зарубіжні виробники готові запропонувати неймовірно широкий асортимент вхідних дверей із різних матеріалів – масиву дерева, пластику, скла, алюмінію. Які двері краще вибрати для будинку чи квартири? В Україні переважна більшість покупців роблять однозначний вибір на користь міцних та надійних конструкцій зі сталі. Одна з найважливіших переваг таких дверей – найвища стійкість до злому. Зрозуміло, сталеві двері також різняться між собою – особливостями конструкції каркасу, товщиною металу, кількістю та конструктивними особливостями замків.

Якість замків вхідних дверей

Експерти переконані, що забезпечити 100% захист від злому неможливо. Все залежить тільки від кількості часу та вибору пристроїв, які дозволять зламати двері та проникнути у житло. Важливо розуміти, що прийоми силового злому практично не загрожують квартирним дверям: шум у під'їзді можуть почути сусіди. А це означає, що для вхідних дверей у квартиру питанню вибору замків варто приділити основну увагу.

Негласним «золотим стандартом» вважається два замки різних систем:

 • Циліндровий. Основою його конструкції служить циліндр («личинка») який здійснює оборот, замикаючи або відмикаючи замок. Існує безліч різновидів таких замків із дисковими, штифтовими, рамковими або магнітними механізмами, для яких використовуються різні типи ключів. Такі замки є надійними, характеризуються високим рівнем секретності, відкриваються за допомогою компактного ключа. У разі поломки циліндровий замок можна відремонтувати.
 • Сувальдний. Основою механізму такого замку є комбінація сувальд. Це пружні пластини, що піднімаються ключем при обертанні в замковій свердловині. Їхній рух передається за допомогою хвостовика ригелям, які замикають і відчиняють двері. Вони демонструють ще більшу надійність і стійкість до злому. Однак, якщо замок пошкоджений або ви втратили ключ, з таким замком доведеться розлучитися.

Комбінація цих двох систем буде актуальною і для приватного будинку, і для квартири, якщо ви вибрали замки від надійного виробника. Оптимальний варіант – це поєднання двох замків, ІІ та ІV класу стійкості до злому.

Товщина металу на полотні

Товщина полотна вхідних металевих дверей часто сприймається як один з найбільш важливих критеріїв її міцності. Однак, вибираючи вхідні двері, важливо взяти до уваги:

 • показники якості сталевого листа, використаного для виготовлення дверей. Експерти рекомендують віддати перевагу маркам сталі холодного прокату;
 • товщину дверей;
 • не менше 3-х ребер жорсткості;
 • міцність петель та наявність протизнімних ригелів.

Сьогодні ви можете придбати двері зі сталі різної товщини:

 • Від 0,8 до 1,2 мм – такий метал, при гарній вправності, можна різати навіть за допомогою консервного ножа. Однак, такі двері досить дешеві, вони можуть цілком успішно виконувати свої функції, якщо встановлені в під'їзді, що добре охороняється.
 • Від 1,2 до 2 мм – відмінний вибір для вхідних дверей, особливо, якщо область замку посилена спеціальними пластинами.
 • Більше 2 мм – надійність таких дверей ще вища. Але зі збільшенням товщини сталевого листа зростає і вартість дверної конструкції, а також її вага. Якщо в будинку є діти і люди похилого віку, які не володіють достатньою силою і відточеною координацією, використання таких дверей може стати причиною травми.

Теплоізоляція та шумоізоляція

Тепло та звукоізоляція вхідних дверей

Показники шумо- та теплоізоляції вхідних дверей особливі для мешканців приватного будинку. Щоб двері були дійсно ефективною перешкодою проти холоду або спеки, нав'язливих звуків або неприємних запахів, важливо вибрати модель з якісним наповнювачем та оптимальною кількістю контурів ущільнення.

Контури ущільнення та товщина дверей

Контур ущільнення – це спеціальна прокладка з пористого еластичного матеріалу, що дозволяє створити максимальний контакт між полотном дверей та коробом. Сучасні виробники пропонують купити різні варіанти дверей, контурів ущільнення у яких може бути декілька:

 • Один контур – використовується у моделях бюджетного сегмента, це цілком прийнятний варіант для дверей квартири, приміщень підсобного чи технічного призначення.
 • Два контури – найкращий вибір для квартири, якщо потрібний захист від шуму, протягів чи запахів.
 • Три контури – чудовий варіант для приватного будинку, який відповідає вимогам ціна - якість.
 • Чотири контури – здатні забезпечити практично повну герметичність, можна використовувати в моделях преміум сегмента. Однак важливо врахувати, що такі двері бувають дуже масивними і можуть мати значну товщину.

Вибір ущільнювача також важливий: він повинен бути еластичним і зберігати форму, бути стійким до механічних навантажень, морозу та вологи. Найбільш популярний варіант для металевих вхідних дверей – це гума, проте зустрічаються і екзотичніші варіанти.

Якість наповнення коробки та полотна вхідних дверей

Саме від якості наповнювача залежить, чи вхідні двері захищатимуть від шуму, спеки та холоду. Матеріал, що використовується для заповнення порожнин усередині дверного полотна і короба, повинен мати:

 • низькою теплопровідністю – щоб забезпечити підтримку оптимальної температури повітря та скоротити втрати тепла в холодну пору року;
 • звуконепроникністю – щоб створити ідеальне середовище для нормального відпочинку;
 • стійкістю до перепадів показників вологості та температури – особливо важливо, якщо коробка або полотно дверей не герметичні;
 • тривалий термін експлуатації – щоб не думати про термінову заміну або ремонт вхідних дверей через знос наповнювача.

Вибір сучасних матеріалів, що використовуються для утеплення та звукоізоляції вхідних дверей, дуже широкий. При цьому такі матеріали вибирають з урахуванням екологічної безпеки, щоб уникнути проникнення в житлове приміщення токсичних випарів.

Ось кілька найбільш популярних варіантів, які найчастіше використовують провідні виробники вхідних дверей у нашій країні та за кордоном:

 • Сотовий наповнювач – це кілька шарів матеріалу з роздільниками, що створюють структуру, схожу на бджолині соти. Серед його важливих переваг – низька вартість та цілком прийнятна теплоізоляція. Вибираючи двері із сотовим ущільнювачем, важливо звернути увагу на наявність герметизуючого шва: при попаданні вологи такий ущільнювач перестане виконувати свої функції та швидко зруйнується.
 • Пінопласт – відрізняється легкістю, високою стійкістю до холоду та вологи, відмінно підходить для дверних конструкцій різних видів. Єдиним проблемним моментом, пов'язаним з використанням пінопласту як наповнювач для дверей, експерти вважають за горючість матеріалу. Саме тому його не рекомендують використовувати в конструкціях, у яких не передбачено захисту від займання.
 • Пінополістирол – одержують за допомогою термічної обробки пінопласту. Матеріал відрізняє підвищена міцність, відмінні показники тепло- та шумоізоляції. Матеріал буде служити багато років, стійкий до механічних та термічних впливів.
 • Пінопропілен – особливо часто використовується в моделях вхідних дверей, що відносяться до середньо-цінового сегменту, оскільки має відмінні показники, чудово захищає не тільки від холоду, а й від шуму. Матеріал не вбирає вологу, в ньому не осідатиме конденсат.
 • Мінеральна вата – мабуть найпопулярніший наповнювач, який, крім відмінних експлуатаційних показників, демонструє стійкість до будь-яких видів зовнішніх впливів.

Шукаєте якісні вхідні двері, але відчуваєте труднощі з вибором? Консультанти компанії "100 дверей" неодмінно підкажуть вам, які двері найнадійніші, а які - краще захистять від холоду, і, звичайно, які замки забезпечать вам повну безпеку у вашому будинку.